Co robimy

Inspiracją do powstania LITTLE HOUSE były dzieci, dla których chcieliśmy urządzić pokoje.
Okazało się to jednak nie lada wyzwaniem. Po zrobieniu wstępnych projektów rozpoczęliśmy poszukiwania właściwych mebli i co się okazało ... na naszym rynku można dostać piękne, drewniane meble, ale ich cena jest zbyt wysoka, zaś te tańsze nie spełniały naszych oczekiwań. Postanowiliśmy sami zaprojektować meble i zamówić ich wykonanie. Tak powstały oryginalne meble, które nadały pokojom naszych dzieci niepowtarzalny klimat.

Wkrótce, zdaliśmy sobie sprawę , że wiele osób może mieć podobny problem ze znalezieniem mebli w dobrej jakości i w przystępnej cenie. Tak oto w 2007 roku powstał LITTLE HOUSE, miejsce gdzie znajdziecie meble wykonane najlepiej jak można, z naturalnych surowców. Powstaliśmy jako firma rodzinna i naszym priorytetem jest rodzina. Staramy się aby nasza oferta spełniała wszystkie wymagania względem estetyki, funkcjonalności oraz bezpieczeństwa użytkowania. Meble drewniane mogą służyć nam wiele lat, a z wiekiem wcale nie tracą swego uroku.

W LITTLE HOUSE znajdziecie meble wykonane z naturalnych surowców, ręcznie malowane, dopasowane do waszych potrzeb i oczekiwań. Wszystkie meble możemy zmodyfikować zarówno w kwestii wymiarów jak również pod kątem wzoru. Chętnie wykonamy mebel jakiego Państwo poszukujecie, a nie ma go w bieżącej ofercie. Nie ograniczamy się do wykonywania białych mebli, możemy dostarczyć wam meble w dowolnym, wymarzonym kolorze.

Meble wykonane są przede wszystkim z drewna sosnowego, które daje wyjątkową wytrzymałość konstrukcji i zapewnia komfort użytkowania przez wiele lat. W przypadku szaf, komód itp. wykorzystywane są również materiały drewnopochodne zastosowane jako plecki czy dna szuflad. Łóżka wykonane są w 100% z drewna.

Do wykończeń mebli stosujemy najwyższej jakości farby i lakiery firm rekomendowanych na rynku, posiadających niezbędne atesty i certyfikaty. Obecnie korzystamy głównie z produktów firmy Tikkurila.
Meble białe i kolorowe są gruntowane i dwukrotnie malowane akrylowymi farbami kryjącymi, ręcznie wymalowanie pozwala zachować niepowtarzalną oryginalną strukturę drewna. Stosowane farby należą do grupy farb tzw. semi-gloss czyli lekko połyskujących. Takie farby najlepiej sprawdzają się w pokojach dziecięcych ze względu na odporność i łatwość konserwacji i czyszczenia. Oferujemy również możliwość wymalowań w opcji matowej czy pełnego połysku. Meble w kolorach drewna są bejcowane w celu uzyskania określonego wybarwienia oraz pokrywane lakierami dla uzyskania ochronnej, utwardzonej powłoki. Stosujemy lakiery matowe i z połyskiem.

Wszystkie nasze meble dostępne są w palecie kolorów przedstawionych we wzorniku w zakładce WZORY I KOLORY.. Na zamówienie możemy wymalować mebel na zupełnie dowolny kolor, którego nie ma w naszym wzorniku, kiedy na przykład zależy nam na dopasowaniu mebla do reszty wystroju.